Фальсифікація результатів місцевих виборів: на Луганщині судитимуть голову виборчої комісії

У Луганській області судитиму голову однієї з дільничних виборчих комісій у Старобільському районі за фактом включення до виборчої документації завідомо недостовірних відомостей та пошкодження протоколів про підрахунок голосів. Повідомляє прокуратура Луганщини.

За даними слідства, під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року голова та секретар виборчої комісії внесли до протоколів про підрахунок голосів виборців недостовірні відомості щодо отримання одним із кандидатів на посаду селищного голови більше голосів, ніж фактично віддано у ході голосування. У такий спосіб вони безпідставно зменшили кількість голосів виборців за інших кандидатів та підробили виборчу документацію про результати голосування на дільниці.

Факт протиправних дій виявлено під час прийняття протоколів територіальною виборчою комісією. У цей час з метою приховування вчинення злочину голова дільничної виборчої комісії розірвала передані протоколи про підрахунок голосів виборців, вибігла з будівлі та винесла з собою пошкоджену виборчу документацію.

Під час досудового розслідування голова комісії повністю визнала свою вину, тому матеріали стосовно неї виділено в окреме провадження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .