На Луганщині судитимуть чоловіка, який палив стерню на полі

У Троїцькому районі місцевий фермер після збирання врожаю на землях сільгосппризначення Демино-Олександрівської ради умисно підпалив пожнивні залишки зернових культур для їх знищення. Внаслідок самовільного випалювання соломи та стерні пошкоджено природний стан ґрунтового покриву на площі понад 7 га, що знаходилися у користуванні чоловіка. Повідомляє прокуратура Луганщини.

“Правоохоронці задокументували правопорушення та розпочали кримінальне провадження за фактом знищення вогнем стерні, рослинності та її залишків на землях сільськогосподарського призначення (ч. 1 ст. 245 КК України). На даний час обвинувальний акт стосовно правопорушника передано до суду для розгляду”, - зазначили у прокуратурі.

Нагадаємо, у квітні цього року до ст. 245 Кримінального кодексу внесені зміни, якими посилено відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Штрафи зросли до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше становили 300-500). Максимальне покарання за вказаний злочин – 5 років позбавлення волі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .