При закупівлі опалення для лікарні та шкіл Рубіжного виявили порушення

Сєвєродонецька місцева прокуратура Луганської області виявила та відреагувала на порушення вимог законодавства при проведенні публічної закупівлі центрального опалення для Рубіжанської міської лікарні та навчальних закладів міста на загальну суму  понад 2,2 млн гривень. Повідомляє прокуратура області.

З метою захисту інтересів держави прокурори звернулися до Господарського суду Луганської області  з позовом про визнання договорів про закупівлю товарів недійсними.

Встановлено, що у грудні 2018 року управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради Луганської області уклало з комунальним підприємством два договори на постачання пари, гарячої води та пов’язаної продукції.

Позов мотивовано тим, що придбання товарів сторони здійснили не за результатами обов’язкового проведення відкритих торгів, а шляхом переговорної процедури закупівлі з нібито єдиним можливим постачальником. Рішення обґрунтовувалося відсутністю конкуренції на ринку, хоча у місті функціонують ще два підприємства, що  надають послуги з центрального теплопостачання.

Прокуратура наполягала, що такі порушення створюють ризик протиправного витрачання бюджетних коштів, нераціонального та неефективного їх використання.

Рішенням Господарського суду Луганської області позовні вимоги місцевої прокуратури задоволено у повному обсязі.  У ході оскарження відповідачем рішення суду в апеляційному та касаційному порядку прокурори відстояли свою позицію – вищезазначені договори рішенням Східного апеляційного господарського суду визнано недійсними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .