На базі окремого загону спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 відбулися збори парамедиків

На базі окремого загону спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 на Донеччині вперше в історії підрозділу відбулися збори парамедиків (на знімку). Нацгвардійців навчали застосовувати цільну кров на догоспітальному етапі в польових умовах. Для проведення спеціалізованого семінару було запрошено доктора медичних наук, доцента кафедри медицини катастроф та військової медицини Дніпропетровської медакадемії, офіційно сертифікованого досвідченого інструктора з курсу ТССС Дениса Суркова та його команду. Повідомляє “Голос України”.

Семінар включав теоретичні та практичні заняття. Лекції Дениса Суркова були пізнавальними та інтерактивними, присутні самотужки робили аналізи крові на групу та резус-фактор різними способами.

«Особовий склад ознайомився з медичними маніпуляціями, необхідними матеріалами тощо, — розповів начальник медичного пункту 1-го батальйону «Джедай». — Попереду ще багато роботи із запровадження застосування цільної крові. Загалом це проблема не стільки суто медична, скільки логістична, бо застосовування гемотрансфузії не є складним. Сьогодні цим займалися військовослужбовці, 80 відсотків яких не мають медичної освіти; свої знання та вміння вони здобули вже у підрозділі. Отже, ця процедура є відповідальною й важливою, але нескладною».

Для участі у семінарі обирали бійців-парамедиків, які вже мають певний досвід та планують продовжувати розвиватися у руслі тактичної медицини. Серед них — парамедики піхотних рот, груп спеціального призначення та бійці профільних підрозділів (медичних служб). Вивчення гемотрансфузії є вкрай важливим у бойових умовах, оскільки це єдиний спосіб врятувати життя бійцю, в якого сталася велика крововтрата.

Далі парамедики продовжуватимуть відпрацьовувати здобуті навички у своїх підрозділах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .