У Маріуполі 120 сімей отримають квартири в «сталевому будинку»

У Маріуполі триває будівництво першого в Україні «сталевого будинку». Зараз йдуть роботи з влаштування бетонної підготовки під фундамент. Об’єкт зводять по вулиці Амурській, 11 в Приморському районі. Про це розповів заступник міського голови Сергій Захаров.

«Це буде восьмиповерховий будинок. Сталь для будинку виконають на маріупольських меткомбінатах. Час будівництва – від 12 до 14 місяців. Ми хочемо, щоб цей проект став типовим і тиражувався як у Маріуполі, так і в усій Україні», – зазначив Сергій Захаров.

Заступник міського голови додав, будинок не матиме аналогів в Україні. При будівництві орієнтувалися на подібні об’єкти в скандинавських країнах. Вартість житла, завдяки конструкції зі сталі, буде істотно нижчою, ніж в монолітному будинку. Тут буде 120 квартир – 60 однокімнатних і стільки ж двокімнатних.

У будинку встановлять два ліфта пристосованих для людей з інвалідністю. Перший поверх буде практично на рівні землі, так що заїжджати в будинок можна буде досить просто – пандус не знадобиться. На даху планується створити терасу. Будівля матиме високий рівень енергоефективності (клас В). Її підключать до централізованої системи опалення.

Загальна вартість проекту – 120 млн грн. 50 з них готове виділити Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Проект будівництва «сталевого дому» був розроблений переможцями конкурсу молодих архітекторів Steel Freedom – 2018, організований Групою Метінвест.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .