У Маріуполі з’явиться два оновлених дитячих садки

На Лівому березі проходить капітальний ремонт двох дитячих садків №32 і №114. Проєкти реалізуються в рамках національного проєкту “Велике будівництво” за рахунок безповоротних інвестицій Європейського інвестиційного банку, який направив Маріуполю більш 700 млн гривень на ремонти шкіл, дитячих садів і медустанов. Повідомляє міська рада міста. 

У садках створюються умови для дітей з інвалідністю. Впроваджуються енергозберігаючі заходи, що знизять витрати теплоносія на 70% і споживання електроенергії на 5%. Всі приміщення та групи оснастять сучасним обладнанням та меблями.

Так, ясла-садок №32 «Дивосвіт» не знав ремонту з моменту спорудження будівлі в 1951 році. Навесні поточного року почалася його масштабна реконструкція. На сьогодні завершуються демонтажні роботи, замінено вікна, триває ремонт покрівлі, посилення стін, ведуться електромонтажні роботи, заміна внутрішніх мереж водопроводу. У кабінетах буде тепла підлога, а рамка управління дозволить автоматично регулювати теплоподачу. Крім того, облаштують спортивний майданчик. Загальна вартість проєкту – 55,8 млн грн. З них 54, 5 млн грн – ЄІБ, 1,3 млн грн – кошти міського бюджету.

Завдяки капітальному ремонту, дитячий сад зможе прийняти більшу кількість дітей. До діючих дев’яти груп додасться ще дві.

Проект капітального ремонту ясла-садка №114 «Калинонька» включає в себе утеплення будівлі, заміну інженерних мереж, оздоблювальні роботи, благоустрій, ігрові майданчики та озеленення території. На сьогодні ведуться демонтажні роботи, стяжка підлоги, прокладка мереж зовнішнього електропостачання.

Загальна вартість проєкту – понад 55 млн грн. Відкрити оновлений ясла-садок планується восени 2021 року. Реконструкція будівлі дозволить збільшити його проєктну потужність і приймати до 200 вихованців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .