«Я теж з Донецька, ведіть переговори зі мною!»: переселенці увійшли до складу ТКГ

Четверо переселенців з окупованого Донбасу починають працювати у складі тристоронньої контактної групи у Мінську. Це журналісти Денис Казанський та Сергій Гармаш, лікар Костянтин Лібстер та юрист Вадим Горан.

Сьогодні зранку у форматі відеоконференції розпочався черговий раунд консультацій у робочій групі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з мирного врегулювання на Донбасі.

«Уперше за понад п’ять років до діалогу на майданчику ТКГ у складі української делегації залучені представники тимчасово окупованих Російською Федерацією районів Донецької та Луганської областей України.

Залучення представників ОРДЛО відбувається з метою реалізації положень Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей, зокрема пункту 9, пунктів 11-12, якими передбачено проведення консультацій з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей стосовно параметрів політичного врегулювання та змін до законодавства», – йдеться на сайті президента України.

Денис Казанський

Журналіст та блогер Денис Казанський народився та отримав вищу освіту в Донецьку. У 2012-му хотів балотуватися у мери міста Єнакієво. Став відомий як блогер, який критикував політику Партії регіонів. Зараз живе в Києві, працює у виданні Український тиждень. Сам Казанський на своїй сторінці у Фейсбук участь у засіданні ТКГ прокоментував так:

«Ми беремо участь в ТКГ не для того, щоб щось узгоджувати з представниками незаконних організацій ЛДНР, а саме для консультацій української делегації і обговорення тих пунктів, які Україна взяла на себе зобов’язання обговорювати, коли підписувала мінські угоди. Попереджаючи можливі питання, відразу скажу, що ми виступаємо проти закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України. Що ж стосується можливих майбутніх виборів на непідконтрольною території, то наша позиція така, що вони можливі лише після отримання Україною контролю над кордоном і проходити можуть виключно за українськими законами - з поверненням українського ТБ, українських журналістів, українських політичних партій і переселенців».

Журналіст також наголосив, що переселенці мають більше прав представляти окупований Донбас, аніж бойовики, бо не порушували закон та не мають російських паспортів.

Сергій Гармаш

Головний редактор інформаційного агентства «Остров», президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш народився у місті Єнакієво. Був власкором Радіо свобода у Донецькій області. Виїхав з Донецька у 2014 році, живе у Києві. Журналіст написав емоційний пост у Фейсбуці про свою участь у Мінській ТКГ. Вказав, що це не створення Консультаційної ради, а Україна все ж зацікавлена, щоб проводити переговори з переселенцями, а не так званими «міністрами» «ЛНР» та «ДНР».

«Ми не будемо вести переговори з “ДНР”. Цих трьох букв немає в Мінських угодах. Ми, як представники ОРДЛО, будемо вести консультації з нашою владою і погоджувати, або не погоджувати її рішення з важливих для нас питань щодо Донбасу! Зрештою, нам там жити і не враховувати наші інтереси - значить створювати ґрунт для майбутніх, тепер уже справді -громадянських, конфліктів. Росія, як сторона конфлікту, теж може “запрошувати” туди кого завгодно, але оскільки Донецька і Луганська області (разом з їх окремими районами) є адміністративними одиницями України (і це визнає весь світ, в тому числі і Москва), то логічно, що Київ сам визначає з ким йому консультуватися на переговорах з Росією», - написав Сергій Гармаш (пунктуація автора).

Костянтин Лібстер

Ортопед-травматолог з 20-річним досвідом роботи Костянтин Лібстер до Києва переїхав з Луганська. Лікар у третьому поколінні. Батько Сергій Лібстер залишився у “ЛНР”, де, за даними сайту “Миротворець”, співпрацює з окупаційною владою, має від неї нагороди та бере участь в проросійських акціях.

Вадим Горан

Вадим Горан народився у Сорокіному (тоді Краснодон) на Луганщині. Вищу освіту отримав у Харківському юридичному інституті. Працював у прокуратурі свого міста, згодом у Довжанську (тоді Свердловськ), Сватовому, працював у Генеральній прокуратурі та був заступником прокурора Києва з 2006 по 2011 рік. Керівник громадської організації «Луганське земляцтво».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .