Змінилися правила роботи постачальника «останньої надії» на ринку газу

З 28 листопада Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, внесла зміни в правила роботи постачальника «останньої надії» (ПОН). Повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

Для мешканців Донецької області, які ще не обрали для себе ринкового постачальника газу, такі зміни означають, що вони будуть забезпечені газом в грудні 2020-січні 2021 року. В подальшому відбудеться чергове оновлення реєстрів споживачів газу.

Станом на 1 грудня 2020 року ПОН постачає газ приблизно 295 тис. побутовим клієнтам в Донецькій області.

Для побутових споживачів важливо розуміти, що ціна ПОН змінюється щомісяця. У грудні вона становить 6,77 грн/куб.м з ПДВ та без вартості витрат на розподіл. Наразі, в регіоні ринкові постачальники пропонують газ за цінами, що є нижчими, ніж у ПОН.

Важливо відповідально підійти до питання вибору постачальника газу задля того, щоб платити найоптимальнішу ціну на газ та мати доступ до всіх сервісів, які пропонують постачальники газу.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2020 року постачальник «останньої надії» забезпечує клієнтів газопостачальної компанії «Донецькоблгаз» природним газом. Так відбулося через те, що ПАТ «Донецькоблгаз» не зміг розрахуватися за об’єми газу, який він вже відібрав з газотранспортної системи в попередні періоди та не зміг замовити для своїх абонентів необхідний обсяг газу у жовтні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .