Аграрії Луганщини закупили нідерландських джмелів для запилення томатів

У Станиці Луганській, що на Луганщині, члени кооперативу «Овочі Станичників», які займаються вирощуванням томатів черрі у теплицях, закупили джмелів з Нідерландів за проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України». Повідомили у інформаційно-аналітичній системі “Аграрії разом”.

Всього з-за кордону привезли 20 вуликів, у кожному – близько 80 джмелів. Цієї кількості вистачить для запилення квітів на площі у 6 соток.

«Результат роботи джмелів бачимо у зав’язях томатів. Раніше треба було її чекати. Джмелі відчувають, коли квітка готова до запилення і роблять свою справу. За три дні роботи ми маємо вже рясні зав’язі – це результат запилення джмелями», – зазначила засновниця кооперативу «Овочі Станичників» Маріанна Нещерет.

«Комахи не дозволяють томатам довго цвісти – одразу запилюють. Зараз рослини цвітуть на 4-5 днів менше, що має прискорити дозрівання томатів та зменшити витрати на обігрів теплиці, освітлення. «Щодня у теплиці я спостерігаю за рослинами. Вони не говорять, але показують зміни своїм виглядом. Раніше я заходила до теплиці і відчувала стійкий медовий аромат від цвітіння, зараз його немає, джмелі довго не дають помідорам цвісти, тут же їх запилюють», – зазначає пані Нещерет.

Аграрії наголошують, що перший врожай у теплицях має бути вже на початку травня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .