Луганщину відвідав представник ЄС Жозеп Боррель

У рамках робочого візиту в Україну Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки, Віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель відвідав Луганщину. У поїздці його супроводжував Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Повідомляє Луганська обласна державна адміністрація.
Вони оглянули нещодавно модернізовану режимну зону КПВВ «Станиця Луганська», де проводять перевірку відвідувачів та речей, які переміщуються через лінію розмежування, надаються послуги гуманітарного характеру: медична допомога, допомога у оформленні дозвільних документів, функціонує пункт обігріву тощо. А також нещодавно відкритий центр «Дія» у смт Станиця Луганська, який створено в рамках проєкту «Підтримка ЄС для Сходу України – відновлення, зміцнення миру та врядування». Внесок Європейського Союзу склав 56,5 тис. євро.
Під час спільної прес-конференції Дмитро Кулеба заявив: «Жозеп Боррель – перший Високий представник ЄС, який відвідав зону російсько-українського конфлікту.
Жозеп Боррель відзначив вчасність візиту напередодні переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки та ситуації навколо України, заплановані на 10 січня.
«Ми тут для того, щоб разом працювати над деескалацією ситуації. Питання безпеки України – це питання безпеки Європи. Наша тверда позиція, що будь-яка агресія проти України матиме колосальні наслідки. Свої зусилля щодо розв’язання конфлікту ми координуємо з нашим партнером – Сполученими Штатами», - сказав Жозеп Боррель.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .