Луганська ТЕС була вимушена перейти на роботу одним енергоблоком для економії палива

Станом на 10.11.2021 на складах Луганської ТЕС знаходиться 65 тис. тонн вугілля. Станція працює одним блоком та несе навантаження 148 МВт. Повідомила Луганська ТЕС.

“Луганська ТЕС працює в так званому енергетичному острові. Єдиний шлях постачання вугілля на станцію проходить лише залізницею з території РФ, оскільки фізично не існує залізничних під’їздів до Луганської ТЕС по території, що контролюється українською владою. З 1.11.2021 року Російська Федерація обмежила можливість поставки енергетичного вугілля в Україну та не затвердила для України місячну квоту на постачання енергетичного вугілля. Мова про вугілля марок «А» та «П», які використовуються для потреб українських ТЕС та ТЕЦ, серед яких також Луганська ТЕС. Наразі станція отримує вугілля, яке було відгружене до введення в дію заборони на постачання вугілля. До тих пір, поки РФ не зніме обмеження на поставки вугілля блокує постачання енергетичного вугілля в Україну, станція не зможе поповнювати свої запаси”, - повідомили у пресслужбі.

У зв’язку із зупинкою постачання вугілля, Луганська ТЕС була вимушена перейти на роботу одним енергоблоком для економії палива. При роботі одним блоком вугілля вистачить на 36 діб. Оскільки Луганська ТЕС є найбільшим виробником електричної енергії в Луганській області та єдиним виробником теплової енергії для споживачів міста Щастя, від її надійної роботи залежить електрозабезпечення користувачів І категорії, а саме стратегічних підприємств та об’єктів критичної інфраструктури, шкіл, дитсадків, медустанов тощо.

“Ми сподіваємося, що на державному рівні вдасться розблокувати питання імпорту вугілля на цю станцію з території РФ. У разі відсутності постачань вугілля на ТЕС станція буде змушена перейти на спалювання природного газу, адже пріоритет ТЕС - забезпечення стабільного енерго- та теплопостачання регіону. Але без допомоги та підтримки держави стосовно можливості та обґрунтованості роботи на природному газі це неможливо”, - додали у Луганська ТЕС.

Враховуючи важливість цього питання, 8 листопада директор ДТЕК Луганська ТЕС прийняв участь у засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому розглянули також можливість переводу станції на спалювання природного газу. З цією метою вирішили підготувати листа до Кабінету Міністрів України про надання доручення Міністерству енергетики України щодо розробки та винесення на розгляд Уряду механізмів безперебійного постачання НАК «Нафтогаз України» природного газу на ВП Луганська ТЕС» ТОВ «ДТЕК «Східенерго».

Також відповідним службам доручили забезпечити відповідні технічні умови при транспортуванні та розподілі природного газу для забезпечення потреб ВП «Луганська ТЕС» для генерації електроенергії, вжити заходів щодо надійності роботи транзитів ліній електропередач 110 кВ «Сіль – Бахмутська – Ювілейна» та «Сватове – Курилівка».
Керівникові Щастинської міської військово-цивільної адміністрації доручено вжити заходів щодо забезпечення альтернативних варіантів опалення соціальних об’єктів та соціально вразливих верств населення міста.

Нагадаємо, станом на 10.11.2021 на Луганській ТЕС 558 працівників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .