На Донбасі засудили колишнього голову сільської ради за публічні заклики до зміни меж території України

На Луганщині засуджено колишнього голову однієї з сільських рад Біловодського району за публічні заклики до зміни меж території та державного кордону України. Повідомляє прокуратура Луганської області.

У травні 2014 року обвинувачений взяв участь у засіданні голів сільських та селищних рад Біловодського району, під час якого представники окупаційної адміністрації РФ в Луганській області закликали присутніх сприяти в організації та проведенні так званого референдуму щодо підтримки «Акта про державну самостійність «ЛНР», а також активно залучати до цього місцевих мешканців.

На виконання злочинних вказівок голова сільради ініціював загальні збори жителів села Степове Біловодського району, де виступив із публічними закликами до проведення псевдореферендуму. Під керівництвом обвинуваченого у населеному пункті фактично було утворено так звану «виборчу комісію»: для проведення незаконного волевиявлення обрано так званих «голову», «секретаря» та «наглядачів».

Результати незаконного референдуму у подальшому були використані представниками так званої «центральної виборчої комісії ЛНР» окупаційної адміністрації Російської Федерації для відокремлення частини Луганської області від території України.

Біловодським районним судом Луганської області громадянина визнано винним у вчиненні злочину та, враховуючи визнання своєї провини й  сприяння у розкритті кримінального правопорушення, призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .