Поцілити в дитячий садок – край цинізму. Троє людей контужено. Подробиці від керівників ВЦА, енергетиків та лікарів

З 8-ї ранку 17-го лютого проросійські найманці відкрили вогонь по населених пунктах Щастинського р-ну та позиціях військових. Під обстріл потрапили дитячий садок, залізничне депо, подвір’я тощо.

Керівник Щастинської ВЦА Олександр Дунець розповів: «Сьогодні з 8:15-08:20 розпочався обстріл населеного пункту Старий Айдар. Обстріл вівся калібрами 120-152 мм. За результатами обстрілу по Старому Айдару перебита лінія електропередач 110 кВ, зараз вирішується питання безпечності її відновлення. Комісія виїжджає туди для надання допомоги у населеному пункті, для визначення руйнувань, за попередньою інформацією – жертв немає. Паралельно відбувався обстріл населеного пункту Лобачеве, зараз з доповіді, яка нами отримана, здійснюється перевірка, але з попередньої доповіді – жертв серед місцевого цивільного населення і руйнувань на даний час не виявлено», – підсумував Дунець.

Цинічно була обстріляна й Нова Кіндрашівка. Як розповів керівник Станично-Луганської ВЦА Альберт Зінченко, один зі снарядів прилетів у будівлю дитячого садка. А саме – пробита  стіна музичної зали. Контузію отримали помічник вихователя, сторож та працівник пральні. Усі вони натепер в Станично-Луганській багатопрофільній лікарні. Альберт Зінченко: « Где-то в 9 утра начался обстрел, в основном, он шел по локомотивному депо, два попадания в садик, одно в здание, одно во двор, три контуженых, они все в больнице, глухота и шок, физических повреждений нет. Пока так, по военным пока информации нет». – додав керівник Станично-Луганської ВЦА.

 

З вихованців дитсадку, на щастя, ніхто не постраждав, – каже начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Станично-Луганської ВЦА Валентина Коновалова. «В цей час були в дитячому садочку діти, 20 дітей було, та співробітники. Всі живі, на даний час всі живі, всі діти живі». Сховища в садочку немає, додає Коновалова, проте є кімната: «В самому дитячому садочку місце, де немає вікон, глухі стіни несучі, тобто такі, більш міцні, скажімо так. І там є і запас води, і каремати, стільці, ігри. Тому діти, як раз був сніданок, діти снідали, коли відбулося попадання в дитячий садочок, і дітей швидко, і співробітників, евакуювали в це приміщення, де воно таке пристосоване більш під сховище. Коли трошечки припинився обстріл, дітей на цей час вже батьки розібрали додому, а співробітники перейшли в бомбосховище, яке в сусідньому будинку. Там воно обладнане, так як треба», – зазначила Коновалова.  

За підрахунками «ЛЕО», в результаті ранкових обстрілів без світла залишаються 1 180 жителів Станично-Луганського району та 410 споживачів села Макарове. Телефоном речниця ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Юлія Рибалка розповіла: «Відновити енергопостачання мешканцям Станиці-Луганської енергетикам Луганщини  через  постійні обстріли поки що не вдається. Чекаємо на більш стабільну ситуацію для проведення відновлювальних робіт. Один зі снарядів розірвався в трьохстах метрах від важливого енергетичного об’єкту – це підстанція Станиця-Луганська 35 кВ. Довелося негайно евакуювати робочий персонал Товариства в укриття. Зараз все гаразд, всі на робочих місцях», – сказала Рибалка.

Також Врубівці поблизу Попасної в результаті обстрілу було пошкоджено вікна в ЗОШ  вул. Шкільна,5. На момент обстрілу в ЗОШ знаходилось 30 учнів та 14 персоналу. Станом на 11:10  8 дітей та 2 співробітника персоналу знаходяться в підвальному приміщенні ЗОШ. Решту учнів забрали батьки.

Також в наслідок обстрілу був пошкоджений газогін в смт. Врубівка, на даний час без газопостачання залишилось 70 квартир в багатоповерхівках та 96 приватних будинків.

Також внаслідок обстрілу був пошкоджений приватний будинок по вул. Центральна,4. Інформації про постраждалих немає, - повідомили у Луганській облдержадміністрації.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .